Sırala:
Göster:

Akıllı Filtre

Araba Kokusu

Araba Kokusu

Akıllı Filtre
Sırala:
Göster:

Otomobil dünyasına girdiyseniz, 0 km araba satışlarının ülkemizde ve dünyada oldukça yüksek olduğunu ve bunda genellikle yeni araba kokusu unsurunun büyük bir etkiye sahip olduğunu duyabilirsiniz. Gerek araba kullanırken gerekse onu elden çıkarırken, aracınızın nasıl koktuğu son derece önemlidir. Aynı şey, rutin olarak yıkanan arabaların daha yüksek fiyattan alıcı bulmasını da sağlayabilir. Özetle bir arabanın – otomobilinin gerek içi gerekse dışı iyi görünmelidir ve güzel kokmalıdır. Bunun için aracınızın bakımlarını ihmal etmemelisiniz ve araba kokusu unsurunu hafife almamalısınız.

Araba Kokusu / Araba Parfümü / Araç Kokusu Nedir?

Araba kokusu, bir arabanın sürücü ve yolcu kısımlarının güzel kokmasını sağlayan bir üründür. Bu ürün, arabanın iç kısmında çeşitli nedenlerden meydana gelebilecek zorlanmış fren balatası kokusu, egzoz kokusu, yanık motor yağı kokusu veya benzin kokusu gibi kötü kokuların, araç içindekileri rahatsız etmesini önler. Bu önemlidir; çünkü kötü koku zamanla araba içindeki kumaş koltuk ve tavan kısmına sinebilir. Sigara veya saydığımız kötü kokular, arabanızın değerinin ciddi oranda düşmesine neden olur ve özellikle ikinci el satış fiyatını ciddi oranda düşürür. Araçlar için kullanılan araba kokusu, bu tip kötü kokuları önlerler.

Günümüz otomobil ve dört tekerlekli araçlar için kullanılan oto kokusu ürünlerinin tarihi, 1952 Yılına dayanmaktadır. Tarihteki her ihtiyaç gibi, araba parfümü de bir ihtiyacın giderilmesi için geliştirildi. İlk kez, süt dağıtım araçları için üretilen bu kokular, ABD’ de ilk olarak “car freshener” veya “car parfume” gibi isimlerle anıldılar. Süt dağıtım araçlarında, bozulan sütlerin kötü kokması, zamanla bu kokunun araçların içine sinmesine neden oldu. İlk çözüm, araç içinde kullanılması planlanan bir tür koku spreyi idi. Daha sonra patent sahibi, kokunun araç içinde yayılmasını sağlayan bir tür özel yüzeyli kağıt için çalışmaya başladı. Aradan geçen iki yıl içinde, bugün bildiğimiz oto kokusu doğmuş oldu.

Araba Kokusu Neden Genellikle Çam Şeklindedir?

Bu tamamen, araba parfümü mucidinin Kanada Kökenli olması ve koku yayan kağıt yüzeyler için çam ağaçlarından ilham almasıdır. Günümüzde özellikle iyi bir promosyon ürünü olan araç kokusu pek çk farklı aromaya sahip olabilir; çam, deniz esintileri, şekerli kokular, nane ve mentol bazlı parfüm ve aromalar, araç kokusu için tercih edilebilmektedir.

Discover Car Gel Oto Kokusu Özellikleri

Araç kokusu denildiğinde akla ilk gelen şey, genellikle çeşitli renk ve şekillere sahip ve dikiz aynasının hemen altına asılan oto kokusu çeşitleridir. Çam şeklinde olan oto parfümü çeşitlerinden söz ettik. Bunlar genellikle koku verme süreleri kısıtlı araba parfümleri / araç kokusu tipleridirler. Yani kullanım ömürleri ciddi oranda düşüktür. Sizlere sunduğumuz Discover Car Gel Araba Kokusu türleri ise, böğürtlen, gül, egzotik esintiler veya kavun kokusu ile arabanızın iç kısmının ferahlamasını sağlayabilirler.

Discover Car Gel Araç Kokusu, jel içeriği sayesinde daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Arabaların ön konsollarına ya da arka koltuk ardına yerleştirebileceğiniz bu kokular, jel yapısı kullandıklarından çok ama çok daha yüksek oranda kullanışlılık ve uzun ömür sunarlar. Böylece araç içinde sürücü veya yolcuların kötü kokulardan rahatsız olması önlenmiş olur. Kötü kokuların, konsantrasyonu bozan ve dikkati dağıtan kötü etkileri mevcuttur. İyi parfüm ve kokular ise tersi bir etkiye sahiptirler. Aracınızın içinde bu tip bir etkiye sahip olmak isterseniz, kalitesi ağırlığından ve tasarımından belli olan Discover Car Gel Araba Kokusu çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Böylece aracınızın her daim yeni alınmış gibi kokmasını sağlamak, Discover Car Gel ile elinizde.

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)